Minden építkezés, felújítás egyik legnehezebb feladata a megfelelő szakember kiválasztása, tapasztalom a saját bőrömön is hogy sokszor okoz fejfájást utólag, ha nem alkalmas szakembert találunk.
Nincs ez másként, akkor sem, ha villanyszerelőt keresünk.
A megfelelő munkaerő megtalálása napjainkban talán nehezebb, mint bármikor
Mire figyelj szakember választáskor?
Hallottad már azt a kifejezést, hogy láthatatlanná váló szerelő?
A munkálatok véget értek, látszólag minden rendben. Azonban néhány nap leforgása alatt egyre több hiba bukkan elő. Egy egyszerű példánál maradva, nem működik megfelelően a termosztát.
Mit tehetsz ilyenkor?
Hívnád a szerelőt, hogy garanciába jöjjön és nézze meg, mert te kifizetted és mégsem járja, hogy már a bajod gyűljön meg vele.
De ő elérhetetlen. Nem veszi fel a telefont, ha felveszi, akkor pedig kétes ígéretekkel leráz.
Hűségesen vársz, aztán mikor már eleged lesz próbálsz kereseni mást, aki reményeid szerint más lesz, megbízhatóbb lesz.

Hogyan kerülheted el az utólagos hajtépést és fejfájást?
A helyzetet csak tovább nehezíti, ha korábban nem kötöttetek megbízási szerződést hivatalos úton és ő nem állított ki számlát az elvégzett munkáról. Főhet a fejed, mert nincsen semmilyen támaszkodód, amire hivatkozhatnál.
Jó tanácsként fogadd meg, hogy minden nagyobb lélegzetű munkavégzésnél ragaszkodj a számlához és a szerződéshez!
Ha a szerelő ettől előre elzárkózik, akkor az már valamit sugall azzal kapcsolatban, hogy nem biztos, hogy Ő a te embered!
Figyelj arra is, hogy milyen a kommunikáció kettőtök között már a kezdetektől. Ha már az első percektől kezdve döcögősen megy a kapcsolatfelvétel, nem válaszol a levelekre, nehezen veszi fel a telefont, akkor ez azt sugallja, hogy nem bízhatsz meg benne, mert feltételezhetően a későbbiekben sem lesz megbízhatóbb!
Teszteld a szerelő szakmai felkészültségét!
Legyen akármilyen megbízható egy szaki, ha a szakmai felkészültsége hagy némi kivetnivalót maga mögött. Az első kapcsolatfelvétel során figyeld meg a szerelő hozzáállását, teszteld a tudását, azzal hogy kérdezel tőle, miközben bizonyosságot szerzel a jártasságában.
Ez talán mindennél fontosabb, mert szélsőséges esetben, akár emberéletet is követelhet, ha olyan hibát vét a szerelő. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de hallottam már olyan esetekről, amikor életveszélyes sérülés történt a hanyag munkavégzés miatt.
Gyerekkorunkban megtanították velünk, hogy az áram mennyire veszélyes, és nem szabad a konnektorba nyúlni. Jusson eszünkbe az óvó szó, amikor villanyszerelőt választunk és ne kockáztassunk. Saját magunk pedig csak olyan szerelést oldjunk meg házilag, amelyben biztosak vagyunk!

